8.00 - 8.20

Zabawy integrujace grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę). Indywidualna pomoc wspomagajaca rozwój dziecka. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8.20 - 8.30

Czynnosći higieniczno-porządkowe.

8.30-8.50

Śniadanie - dziecko uczy się i opanowuje umiejętności kulturalnego jedzenia (odpowiednia postawa siedząca przy stole podczas spożywania posiłków; ciche i spokojne śniadanie oraz wstawanie od stołu)

8.50 - 9.30

Czynności Higieniczne – mycie zębów. Śwobodna zabawa, przygotowanie do zajęć.

9.30- 10.00

Zajęcia dydaktyczne z przewagą czynności umysłowych.

10.00 - 10.10

Przerwa organizacyjna.

10.10- 10.40

Zajęcia dydaktyczne z dominacją ruchu.

10.40 - 11.50

Zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie, spacery w pobliżu przedszkola - zwracanie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa

11.50 - 12.00

Zabawa ruchowa. Czynności igieniczno-porządkowe.

12.00- 12.30

Obiad - praca nad prawidłowym posługiwaniem się łyżką i widelcem; zwrócenie uwagi na dokładne żucie pokarmów oraz przezwyciężanie niechęci do niektórych potraw. Dbanie o utrzymanie czystości na stolikach.

12.30- 12.40

Odpoczynek np. przy muzyce relaksacyjnej, bajce czytanej, słuchanej lub oglądanej na odtwarzaczach DVD, VHS.

12.40- 13.00

Zabawa swobodna w kącikach zainteresowań. Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju.

W ciągu całego dnia zwracanie szczególnej uwagi na zachowanie bezpieczeństwa
        i zdrowia dzieci